Prace w 8. edycji oceniać będą:

Bartłomiej Jurecki - Pochodzi z Zakopanego. Jest absolwentem Krakowskiej Szkoły Artystycznej i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi gdzie uzyskał tytuł Magistra Fotografii. Jest laureatem konkursów: Grand Press Photo (4X), BZ WBK Press Foto (7X), Leica Street Photo, FEP European Professional Photographer of the Year (2X), International B&W Photography Contest Monochrome Awards (4X), IPA International Photography Awards (7X), National Geographic Polska (2X), Fotoreporter Roku 2015, SGL Local Press (3X), Dziennikarz Małopolski, National Geographic Traveler Photo Contest. Jest również finalistą konkursów: Kuwait Grand Photography Contest, Event Photography Awards (2X), Prasowe Zdjęcie Roku (2X), Konkursu SDP im. Erazma Ciołka (2X), Konkursu SDP im. Eugeniusza Lokajskiego. Na co dzień pracuje w Tygodniku Podhalańskim.
Izabela Zdziebko - Absolwentka fotografii w PWSFTviT w Łodzi, dyplom obroniła pod kierunkiem prof. Wojciecha Prażmowskiego. Interesuje się szczególnie fotografią dokumentalną ze wskazaniem na współczesny dokument osobisty. Jest założycielką i prezeską Stowarzyszenia Fotograficznego FotoBzik w Krakowie, gdzie mieszka od wielu lat. Współpracowała z Uniwersytetem Pedagogicznym, Politechniką Krakowską oraz Krakowską Szkołą Filmową, jako wykładowca fotografii. Koordynowała również pracę krakowskiej ZPAF Gallery. Jej zdjęcia były prezentowane na licznych wystawach zbiorowych oraz indywidualnych m.in. w ramach Fotofestiwalu w Łodzi, Festiwalu Fotografii Artystycznej w Warszawie, w BWA w Tarnowie, ZPAF Gallery w Krakowie, BWA w Wałbrzychu czy Ośrodku Propagandy Sztuki w Łodzi.
www.izazdziebko.tumblr.com
Mateusz Skwarczek - Absolwent Liceum Plastycznego im A. Kenara w Zakopanem. Z wykształcenia magister sztuki. Od 2006 roku fotoreporter Gazety Wyborczej i Agencji Gazeta. Swoje fotografie publikował w najważniejszych czasopismach w Polsce. Laureat Grand Press Photo 2011 (I miejsce w kategorii Wydarzenia za fotografię z osuwisk w Kłodnem), finalista w 2014 i 2015, laureat w BZWBK Press Foto w 2015 (III miejsce w kat. Portret), laureat Grand Press Photo 2016 (II miejsce w kat. Portret sesyjny). Publikował w Polsce i za granicą.
skwarczek.wordpress.com
Grzegorz Kosmala - Wydawca oraz redaktor naczelny kwartalnika "doc! photo magazine" poświęconego współczesnej fotografii dokumentalnej. Pomysłodawca oraz stały członek jury DEBUTS, pierwszego w Polsce kompleksowego projektu promującego wschodzących polskich fotografów. Ukończył Zarządzenie w mediach oraz Stosunki międzynarodowe i dyplomację w Wyższej Szkole Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu.
docphotomagazine.com
Robby Cyron - Fotograf. Urodził się w 1970 roku w Gliwicach. Od ponad 25 lat podejmuje tematykę kobiecego piękna, natury i zmysłowości. Rezultatem tych obserwacji są fotografie publikowane na łamach największych magazynów na całym świecie oraz liczne wystawy w Polsce i za granicą. Fotografią Robby Cyron zainteresował się na przełomie lat 80., gdy wyemigrował do Niemiec. To tam, w jego nowym domu, w Fuldzie, odbyła się pierwsza wystawa, która dała początek coraz większemu uznaniu fotografa w środowisku artystycznym. Liczne podróże przyczyniły się do powiększenia portfolio i umożliwiły Robby'emu pracę na całym świecie, między innymi w Hiszpanii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych oraz RPA.

W swojej pracy współpracuje m.in. z magazynami Glamour, Cosmopolitan, Elle, Marie Claire, Twój Styl, koncernami Avon, Nivea, Johnson&Johnson, Dove, Audi, Fiat, Toyota, Lexus, Coca-Cola oraz Nike.

Fotografie artysty wystawiane były zarówno w polskich, jak i w zagranicznych galeriach: CSW Zamek Ujazdowski, Galeria Nizio, Galeria Melon, Vonderau Museum, Galeria Eismaschine, Fotogalerie Fulda, Instytut Fotografii Fort.
www.robbycyron.com
Artur Rychlicki - Artur Rychlicki jest urodzonym i mieszkającym w Krakowie fotografem. Wychowywał się w rodzinie i środowisku współpracującym z Tadeuszem Kantorem oraz teatrem Cricot 2, co nie pozostało bez wpływu na jego postawę twórczą. Jego prace prezentowane były podczas indywidualnych wystaw, m. in w Wielkiej Brytanii (Instytut Kultury Polskiej), Danii (Galeria siedziby Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, Ronne), Niemczech (Galeria Akademii Sztuk Pięknych w Saarbrucken), Francji (galeria La maison des associations Orlean), oraz w Polsce (Kraków, Katowice, Bielsko-Biała, Toruń, Wrocław).

Rychlicki jest artystą, który - w odróżnieniu od innych fotografów tworzących w "czasach cyfry" - pracuje ostentacyjnie, wręcz prowokująco nieśpiesznie, oraz z (dla niektórych przesadnym) namysłem podkreślającym emocjonalną stronę wypowiedzi artystycznej.

Rychlicki od 2000 roku prowadzi w Katowicach autorskie warsztaty fotograficzne "www.warsztaty-fotograficzne.org", jest też redaktorem naczelnym ukazującej się od października 2015 roku "Gazety Fotograficznej".
warsztaty-fotograficzne.org
Joanna Gorlach - Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotografka (studia w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie) koordynatorka i realizatorka wydarzeń artystycznych, w szczególności wystaw i projektów fotograficznych. Od 2011 roku na stałe współpracuje z Fundacją Sztuk Wizualnych m.in. jako kurator projektów i koordynator wystaw miedzynarodowego festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. W latach 2014-2015 prowadziła gościnne zajęcia z dokumentacji fotograficznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz fotografii współczesnej Akademii Sztuki w Szczecinie. W latach 2013-2016 pracowała przy digitalizacji archiwum Zofii Rydet. Jest autorką scenariuszy warsztatów wizualnych dla dorosłych. Za swoje prace fotograficzne otrzymała m.in. nagrodę Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz stypendium Twórczego Miasta Krakowa (2007).
www.photomonth.com
www.sztukawizualna.org
Mateusz Mrozowski - Absolwent studiów fotograficznych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla młodzieży w MDK im. Andrzeja Bursy w Krakowie. W 2012 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej. Laureat wielu konkursów fotograficznych m.in.: Nowa Huta w XXI wieku, Spotkania ludzi, spotkania kultur, Jeden dzień z życia miasta, Fotografuj Kraków. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jego cykl o krakowskich studentach obcokrajowcach prezentowany był podczas Tygodnia Kultury Polskiej w Bochum w 2007 roku. Współpracował z agencją fotograficzną "Medium" oraz publikował na łamach prasy lokalnej.
Paweł Płaneta - Medioznawca i wykładowca akademicki. Pracownik Ośrodka Badań Prasoznawczych Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek redakcji "Zeszytów Prasoznawczych", sekretarz Komisji Medioznawczej Polskiej Akademii Umiejętności. Zainteresowania badawcze to m. in. medialne obrazy świata, analiza treści medialnych, komunikacja wizualna, fotografia prasowa, dokument filmowy na tle tradycji dziennikarskiej.
www.obp.pl
Piotr Idem - Student dziennikarstwa UJ, przedstawiciel KNSD UJ w gronie jury konkursu "Głębia Spojrzenia". Zwycięzca Puot Expo 2013. Dotychczas publikował w Gazecie Wyborczej, Dużym Formacie, Tygodniku Powszechnym, Newsweeku, Wprost, Doc! Photo Magazine oraz Weekend Gazeta.pl. Pochodzi z Sobowidza.
www.piotridem.pl
"Czym pachnie Lwów"
fot. Maryna Shumilina