IDEA:Kategoria I: Postacie w migawce - human story: portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne, sylwetki
Zobaczyć postać pod każdą postacią - oto istota tej kategorii. Pokazać człowieka, jakim nikt go nie widział - to klucz do sukcesu. Każda chwila jest dobra, by ujrzeć niezwykłość drugiej osoby. Ciekawość dziecka i wrażliwość artysty niech zostaną wyzwolone migawką.

Kategoria II: Dzieła codzienności - fotofelieton: wycinek rzeczywistości
Codzienność jest nudna czy inspirująco monotonna? Opraw ją w ramy aparatu i napisz, co w niej widzisz. Powszedniość, szarość poranków, czy uliczny gwar - codzienność ma swoje uroki, które fotograf może zatrzymać na zawsze.

Kategoria III: Historie prawdziwe - mały fotoreportaż (3 fotografie)
Masz trzy ostatnie szanse, aby pokazać wszystko. Zero słów. Tylko ty, aparat i odnaleziona historia. Wzniosła, prozaiczna, romantyczna? Nadzwyczajną sztuką jest wyrazić opowieść obrazem. Jeszcze większą - opowiedzieć ją w trzech ujęciach. Co opiszą Twoje?W konkursie może wziąć udział każdy student, który nie zajmuje się zawodowo robieniem zdjęć. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na tradycyjnym, uroczystym wernisażu.
Jako studenci dziennikarstwa chcemy nauczyć się nie tylko patrzeć na otaczającą nas rzeczywistość, ale także poznawać punkty widzenia innych. Dlatego w GŁĘBI SPOJRZENIA zachęcamy wszystkich studentów do pokazania nam swoich świeżych wizji. Chcemy pokazać, że nie najdroższy sprzęt, nie program graficzny, ale przenikliwe spojrzenie może zadecydować o dobrym zdjęciu.

Zobaczyć człowieka takim, jakim naprawdę jest to ogromna sztuka. Również zobaczyć piękno w szarej codzienności wymaga otwartego umysłu. Jednak nie zawsze udaje się też pokazać całą opowieść na jednej fotografii - stąd kategoria Historie prawdziwe, nagradzająca małe fotoreportaże.
"Zmęczony łabędź"
fot. Maria Shevtsiv